The NeverEnding Story- czyli kwietniowe premie dla DKT

Opublikowano przez w kategorii ogłoszenia/ inne, ważne.

Temat premii DKT ostatnio to NeverEnding Story 😉
Ten kto jest na bieżąco, wie do czego zmierzamy. W tej chwili przypomina to zabawę dziecka w piaskownicy.
Przekazywane jakieś treści maili, przekazywanie nieprawdziwych informacji o związku zawodowym czy zrzucanie odpowiedzialności za brak spotkania na „niedogadanie” się związku z kadrami, to tylko kilka z działań firmy.
Jeśli pracownicy mogą zgłaszać przez kadry bezpośrednio dni wolne zwolnienia do wykonania jakiejś czynności etc i otrzymać na to zgodę, to koledzy i koleżanki dzwońcie, piszcie i zgłaszajcie w kadrach 😉 zapewne pracownicy tego działu ucieszy niezmiernie ten fakt, a już całkiem poważnie, to oczywiście poniżej obiecane wstępne wyliczenia premii dla DKT.

Obliczenia tym razem zostały podzielone na regiony, dlatego, że dzwoniąc do nas, używacie argumentu, że „jakiś tam” region ma więcej, procent wpadu powoduje wzrost premii bo i realizacja jest lepsza, etc.
Poniżej premie policzone oczywiście tylko dla tych pracowników którzy je otrzymali (zera nie liczymy) z podziałem na poszczególne regiony.

ZACHODNI:
19 osób:
różnica pomiędzy obecnym a nowym regulaminem do wypłaty 884 zł brutto; co stanowi 34,5% mniejszej premii dla poszczególnego pracownika tego regionu

POMORSKI:

19 osób:
różnica pomiędzy obecnym a nowym regulaminem do wypłaty 780 zł brutto; co stanowi 32% mniejszej premii dla poszczególnego pracownika tego regionu

 

POŁUDNIOWY:

14 osób:
różnica pomiędzy obecnym a nowym regulaminem do wypłaty 83 zł brutto; co stanowi 4,5% mniejszej premii dla poszczególnego pracownika tego regionu

 

WSCHODNI:

14 osób:
różnica pomiędzy obecnym a nowym regulaminem do wypłaty 886 zł brutto; co stanowi 35% mniejszej premii dla poszczególnego pracownika tego regionu

 

ŚLĄSKI:

9 osób:
różnica pomiędzy obecnym a nowym regulaminem do wypłaty 208 zł brutto; co stanowi 10,5% mniejszej premii dla poszczególnego pracownika tego regionu

Średnio więc dla całego kraju różnica pomiędzy dwoma regulaminami wyszła 575 zł brutto co daje 25% mniejszej premii dla jednego pracownika.
Zyskało 24 osób na 75 osobową grupa badawczą, a kwota średnia zysku wyniosła 824 zł brutto.
Niestety ale 51 osób z 75 osobowej grupy badawczej straciło i to średnio 1225 zł brutto.

Pytanie zasadnicze, czy kiedykolwiek, ktokolwiek wprowadził regulamin premiowania w naszej firmie, który dawałby więcej?
Nie!
Jest to logiczne z punktu widzenia pracodawcy i polityki każdej firmy.
Zysk jest tym większy im mniejszy nakład na niego zostaje zużyty, innymi słowy im mniej zostanie nam zapłacone, tym więcej zostanie w portfelu pracodawcy.
Nielogiczne jest więc tłumaczenie, że zmiana regulaminu pozwoli zachować miejsca pracy, przy równoczesnym mówieniu pracownikom, że przewidywany budżet na premie będzie taki sam! Jedno wyklucza drugie.
Gdyby grupa badawcza traciła kwotowo na nowym regulaminie, ale ilościowo większa liczba pracowników dostałaby premie, można by powiedzieć, że z punktu widzenia pracownika i pracodawcy doszliśmy do konsensusu.
Wilk jest syty ( ma mniejszy nakład) i owca cała (dostaje premie co miesiąc chociaż niższą).

Panowie! Jeśli macie pomysł jak wprowadzić regulamin, który (podobno) bardzo jest dla was korzystny i (również podobno) bardzo chcecie by został wprowadzony czekamy na wasze propozycje na mailu: zz_eurobank@interia.pl
Z naszego punktu widzenia straty poniesione w kwotach są niewspółmierne z ilością osób zyskujących.
10325774_633334650082717_2453879955643579908_n

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *