Komisja Finansów Publicznych- podatek bankowy 9.02.2016r

Opublikowano przez w kategorii ogłoszenia/ inne, ważne.

mmm

 

Wczorajsze spotkanie.
Biorąc pod uwagę dokumenty, opinie pracowników a wystąpienia prezesów i ich argumenty, trudno będzie pozbyć się uczucia dualizmu.
Nadal powielany jest stereotyp świetnie zarabiającego bankowca, który tylko chce mieć coraz więcej i więcej.
Niestety. Nie walczymy o 13te pensje, nie walczymy też o podwyżki, nie chcemy również przywilejów. Jedynie pragniemy zwrócić uwagę, że tak jak kryzys był świetnym pretekstem do zwolnień, tak teraz podatek bankowy jest wykorzystywany do likwidacji stanowisk.
Nawet zwalniać należy z zachowaniem etyki i norm społecznych. Zmuszanie do podpisywania aneksów z degradacją czy straszenie wypowiedzeniem nie jest ani etyczne ani zgodne z zasadami współżycia społecznego. Na takie zachowanie nie możemy się zgodzić i jako pracownicy, członkowie związku ale i obywatele RP.
Nie chcemy być traktowani przedmiotowo. Nie żądamy wiele. Jedynie szacunku, dialogu i traktowania na równi z kolegami z grup z UE, którzy pracują również pod tymi samymi brendami co my. Czy francuski, niemiecki lub amerykański prezes i dyrektor zarządzający traktuje tak samo pracowników jak ma to miejsce w PL?
Tak niewiele….
http://solidarnosc.poznan.pl/slider/1150-ewentualne-konsekwencje-wprowadzenia-podatku-bankowego.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *