Spotkanie związku zawodowego z prezesem- 02.06.2017

Opublikowano przez w kategorii ogłoszenia/ inne, ważne.

W piątek 02.06. we Wrocławiu odbyło się spotkanie pomiędzy Prezesem Alexis Lacroix (reprezentującym stronę pracodawcy) a Zarządem Związku Zawodowego Solidarność Eurobank S.A., w osobach Ksenia Ulanowicz-Sienkiel, Marzena Tabor i Monika Harasimiuk (czyli stroną społeczną, reprezentującą załogę Banku). Spotkanie miało charakter otwartej dyskusji, przedstawiłyśmy ostatnie wydarzenia i wyniki ankiet. Na spotkaniu zajęliśmy się standardem dialogu społecznego i kultury korporacyjnej w Eurobanku, w tym kwestią wolności związkowej, czyli prawa do zrzeszania się w związku zawodowym. Chcemy pełnić rolę łącznika pomiędzy pracownikami a zarządem banku i jednocześnie być partnerem społecznym dla pracodawcy.

Jest to dla nas, zatrudnionych w EB, pierwszy i bardzo ważny krok, który miejmy nadzieję poprawi relacje oraz rozpocznie prawdziwy dialog społeczny pomiędzy pracodawcą i pracownikami (zarządem banku a związkiem zawodowym). Liczymy, że  po wysłuchaniu naszych argumentów i przedstawieniu postulatów Prezes przychyli się do nich.

Prezes zgodził się również na rozpoczęcie negocjacji nad Układem Zbiorowym Pracy (więcej tutaj Układ Zbiorowy Pracy), gdzie zawarte będą rozwiązania, na które liczą pracownicy, sądząc z wyników ankiet przeprowadzanych przez Solidarność. Wierzymy, że po przedstawieniu naszego projektu Układu Zbiorowego Pracy, pracodawca przychyli się do jego zapisów, widząc w nim szansę na stworzenie przyjaznego i dobrego miejsca pracy dla pracowników, którzy ze swej strony wesprą politykę biznesową firmy.

Następne zaplanowane spotkanie odbędzie się w lipcu, o jego wyniku niezwłocznie was powiadomimy.

One Response to “Spotkanie związku zawodowego z prezesem- 02.06.2017”

  1. D.S.

    Brawo Ksenia 🙂 Pozdrawiam serdecznie życząc tylko owocnej współpracy z EB.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *