O nas

Opublikowane przez .

Organizację tworzą pracownicy, ludzie młodzi, którzy z bankiem związani się już od jakiegoś czasu.
Pomysł zorganizowania się powstał na początku 2012 roku, kiedy po raz kolejny przygotowywaliśmy się do zmiany regulaminu premiowania, a opinie o nim były skrajnie złe.
Z obawy przed zmniejszeniem wynagrodzenia i utratą pracy postanowiliśmy skontaktować się z Regionem Śląsko- Dąbrowskim Solidarności, tak się zaczęło.

Pomysłodawcą całości jest Ksenia Ulanowicz- Sienkiel, to ona chciała najpierw założyć własną organizację, jednak ogrom pracy i nakładów finansowych jaki musieliby ponieść członkowie- założyciele, był nie do przejścia.
Czemu „Solidarność”? „S” daje nam poczucie bezpieczeństwa, mamy kontakt ze specjalistami i prawnikami, każdą sytuację, problem możemy z nimi omówić. Wiele przez te dwa lata się nauczyliśmy. Jesteśmy im za to wdzięczni.

W tej chwili dołączyła do nas (KZ) Marzena Tabor, aktualnie MOB w placówce w Zabrzu. Pracownik z najdłuższym stażem pracy, nie tylko w związkach, ale i w firmie. Nasza dziesięciolatka 🙂
Marzena jako doświadczony manager służy nam pomocą i wsparciem na linii związek- manager/dyrektor. Jej doświadczenie jest nieocenione. Cieszymy się, że postanowiła kandydować, dwa lata temu zakładała z nami organizację, jednak na funkcję się nie zdecydowała.

Aleksandra Cel odpowiada za finanse organizacji. Jest pracownikiem placówki na Jordana w Zabrzu. Swoją przygodę z Eurobankiem rozpoczynała z Ksenią. Poznały się rozmowie kwalifikacyjnej, razem zostały przyjęte do pracy, razem się szkoliły i razem pracowały w placówce na ul. Wolności i nadal chcą pracować ze sobą, dlatego Oli nie mogło zabraknąć kiedy zawiązywały się związki, była jedną z pierwszych osób, które wypełniły deklarację.

Ramię w ramię.

Poza organizacją matki, żony, koleżanki, zwykłe- niezwykłe.
Pracę w organizacji wykonują społecznie, dla innych, wierząc że kropla drąży skałę.
To jak pracujemy zależy przede wszystkim od nas samych i tego Komisja Zakładowa chce nauczyć pracowników banku.
Zrzeszajmy się!